Główna » Aktualności Herbalife, Bez kategorii

Czym jest biznes online

12 stycznia 2012 Brak komentarzy

 

Obecnie bardzo modna jest praca w Domu w której jest wykorzystywany Internet jak narzędzie do zarabiania pieniędzy.

Praktycznie wszędzie w sieci  można natknąć się na różne propozycje zarabiania przez Internet. Wiele osób oczekuje cudu, który nigdy może nie nastąpić jeżeli brak nam właściwego podejścia i elementarnej wiedzy w zakresie prowadzenia Biznesu w Internecie.

Na przestrzeni ostatnich 6 lat w ciągu których rozwijam Projekt Pracy w Domu dynamika zmian w Internecie jest ogromna i jeżeli chcemy faktycznie prowadzić Biznes przez Internet musimy za nimi nadążać!

Jest jeden niezaprzeczalny Fakt z roku na rok wartość Biznesu Internetowego dynamicznie rośnie!

 Jeszcze do niedawna nikt nie kupował sprzętu AGD, RTV przez Internet  czy też nie robił zakupów spożywczych, nikt nie zamawiał różnych usług i nie zawierał różnych transakcji np. inwestycyjnych przez Internet  DZIŚ to codzienność.

Dlaczego tak się dzieje bo ludzie są coraz bardziej wygodni i szukają dla siebie najlepszej oferty a Internet pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze i daje nam możliwość uzyskania niezależnych opinii i weryfikacji różnych informacji.

Oczywiście pomysłów na Biznes online jest bardzo dużo ale w większości osoby zaczynające stawiać pierwsze kroki trafiają albo do firm pracujących w systemie MLM lub programów partnerskich, które w ostatnich latach zdominowały segment Pracy w Domu, Pracy dodatkowej czy tez biznesów online

O czym należy pamiętać rozpoczynając biznes online?

Jak w każdym biznesie są plusy i minusy ale to co nam rzuca się w oczy to oczywiście same PLUSY a nie umiemy lub nie chcemy zauważyć drugiej strony MINISÓW

Ja podejmując decyzje o prowadzeniu biznesu online w 2006 roku nic nie wiedziałem na temat tej formy Pracy i koncentrowałem się na sloganach reklamowych, które przyciągnęły mnie do tego segmentu Biznesu! ( zadziałamy i dalej działają na wyobraźnie wielu osób)

Więcej czasu dla rodziny, praca w elastycznych godzinach , ile pracujesz tyle zarabiasz, urlop kiedy chcesz, nieograniczone możliwości zarobkowe, rosnący potencjał rynku usług i handlu w Internecie, brak szefa itd..  można jeszcze wymieniać kolejne hasła reklamowe.

Jak w każdej reklamie coś w tym jest ale nie wszystko „złoto co się świeci”. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że to wszystko jest możliwe jeżeli włożymy w to odpowiedni czas i wysiłek, będziemy cierpliwi i systematyczni oraz będziemy podnosić na bieżąco swoje kwalifikacje! Bez tych elementów nie uda nam się rozwinąć żadnego Internetowego Biznesu.


Biznes online daje nam przewagę nad tradycyjnym w kilku aspektach! Często o powodzeniu biznesu decyduje nasza lokalizacja tu nie ma to żadnego znaczenia. Znajomości, znajomi, kontakty nie są tu najważniejsze bo bardzo szybko możemy uzyskać je w Internecie tylko potrzeba nam narzędzi i  wiedzy jak to zrobić skutecznie

Ważnym elementem na PLUS są możliwości komunikowania się z ludźmi w jednym czasie na skalę masową oraz różne formy komunikacji maile, video, webinary, komunikatory itd…. , które są w stanie dotrzeć do różnych grup osób. W tradycyjnym biznesie marnujemy czas na dojazdy do Pracy, klientów, powroty do Domu natomiast w biznesie online możemy go efektywnie wykorzystać

Ale musimy pamiętać o cierpliwości! Podstawowym minusem biznesów online jest czas jaki musimy zainwestować w wypromowanie siebie, naszych usług czy też produktu!

Często pytacie ile czasu potrzeba żeby zacząć zarabiać, trudno jest to precyzyjnie określić ale jeżeli nie macie minimum 3 godzin codziennie, które możecie przeznaczyć na Budowanie swojego biznesu online to wasze działania będą w większości skazane na porażkę.

Pamiętajcie o tym że każdy z nas lubi robić zakupy, biznes itp.. u osób które zna i ma do nich zaufanie to samo dotyczy się biznesów  online jeżeli jesteśmy nie rozpoznawalni dla naszych klientów to nie będziemy nic zarabiać. Więc każdy biznes online polega na budowaniu swojego wizerunku w sieci i zbieraniu adresów mailowych czyli budowaniu list adresowych oraz komunikowaniu się z swoją bazą klientów oraz dostarczaniu swojej bazie darmowej i pomocnej wiedzy z zakresu naszego biznesu

To dokładnie tak samo jak ze sprzedawcą np. ubezpieczeń który musi wpierw zdobyć zaufanie, mieć referencje oprócz kompetencji i dobrego produktu żeby ludzie chcieli od niego coś kupić. Czyli musimy umieć inwestować w swoich potencjalnych klientów wiedzę, czas i wysiłek żeby cieszyć się zaufaniem.

Pytacie też kiedy będziecie zarabiać, trudno na to jednoznacznie odpowiedzieć w naszym zespole jest to bardzo zróżnicowane ale zasada jest jedna ! Musisz nauczyć się przyjmować na tzw. klatę słowo NIE… później przyjdzie czas na TAK. Zapamiętaj jedno podczas każdej handlowej rozmowy dochodzi do sprzedaży! Albo ty sprzedajesz albo Ty kupujesz ….wymówki klienta.

Następnym razem napisze Ci słów kilka o narzędziach bez których działalność online nie ma sensu więc musisz się liczyć z kosztami ich uzyskania

Jeżeli macie jakieś pytania uwagi zapraszam do komentowania wpisu chętnie odpowiem na zadane poniżej pytania   

Podziel się opinią

Zostaw odpowiedź!

Musisz się zalogować aby móc komentować.