Główna » Nowości mlm

CZYM JEST DOCHÓD PASYWNY W MLM?

4 czerwca 2012 Jeden komentarz

 

Szukając w Internecie możliwości zarabiania pieniędzy w większości trafiamy na oferty Firm MLM.

Biznes MLM, czyli Multi Level Marketing inaczej zwany marketingiem sieciowym to „tania” forma dystrybucji towarów i usług pomijająca tradycyjne miejsca sprzedaży jakim są sklepy. Towary dystrybuowane są tu na zasadzie poleceń, rekomendacji i sprzedaży bezpośredniej.

MLM jest obecnie najszybciej rozwijającą się formą sprzedaży na świecie! Firmy z różnych segmentów biznesu ograniczając koszty prowadzenia dystrybucji często wybierają ten model prowadzenia dystrybucji.  

Model dystrybucji MLM zakłada kluczową role w procesie sprzedaży osoby jaką jest DYSTRYBUTOR, który posiada odpowiednią wiedzę na temat oferowanych produktów i sam jest ich konsumentem jako „żywa reklama” Co pozwala skutecznie przekonać do oferowanych produktów potencjalnych klientów.

W ten sposób tworzy się sieć lojalnych konsumentów, którzy mogą dołączyć do danej firmy jako dystrybutorzy otrzymując możliwość zakupu produktów (do których mają jako konsumenci przekonanie) z dużymi upustami. Każdy konsument, który zostaje dystrybutorem oprócz upustów na kupowane produkty otrzymuje możliwość zarabiania na ich sprzedaży kolejnym konsumentom i otrzymania premii od sprzedaży zarejestrowanych przez siebie kolejnych dystrybutorów.

W tradycyjnym modelu biznesu firmy wydają ogromne pieniądze na reklamę, logistykę, Budowanie rozpoznawalności marki a w biznesie MLM te pieniądze chętnie zapłacą Tobie bo to właśnie Twoje działania powodują wzrost sprzedaży, dystrybucji i zwiększenie rozpoznawalności marki

Dobrym przykładem jest tu np. Coca Cola która żeby uzyskać 1mld $ obrotu musiała poświęcić 25 lat intensywnej Pracy, aktywności reklamowej i budowania dystrybucji a FIRMA Herbalife osiągnęła to w 16 lat dzięki zaangażowaniu dystrybutorów w proces rekomendacji i budowania zaufania do marki i produktów w kontaktach bezpośrednich.

Premie wypłacane przez firmę dystrybutorom są nazywane tzw. dochodem pasywnym, który nie jest zależny już od wyników naszej bezpośredniej Pracy ale od Pracy zarejestrowanych przez nas osób.

Dochód pasywny to pierwszy krok na drodze do uzyskania niezależności finansowej o której często słyszymy jako dystrybutorzy w MLM. Jeżeli jesteś nowy w biznesie mlm to podstawą do skutecznego działania jest zrozumienie istoty dochodu pasywnego. To cel każdego dystrybutora osiągać dochody bez względu na to czy pracujemy czy nie!

To wymaga na początku sporo wysiłku, zaangażowania, systematyczności i cierpliwości. Nie można zbudować biznesu na całe życie w ciągu jednego roku lub jak oczekuje większość w ciągu kilku miesięcy.

To właśnie idea DOCHODU PASYWNEGO spowodowała, że rozpocząłem współpracę z Herbalife jako niezależny dystrybutor w 2006 roku. Dziś dochód pasywny pojawia się regularnie na moim koncie w każdym miesiącu niezależnie od wyników mojej Pracy.

Więc jeżeli jeszcze nie do końca rozumiesz czym jest dochód pasywny Zapraszam na krótki film. Podziel się swoimi odczuciami poniżej na temat tego filmu jak czegoś nie rozumiesz napisz na pewno odpowiem. Zapraszam do komentowania

Podziel się opinią

Zostaw odpowiedź!

Musisz się zalogować aby móc komentować.