Główna » Szkolenia, Techniki pracy

SŁOWO WARTE MILION

9 stycznia 2013 Brak komentarzy

 

 Na pewno znasz takie słowa jak kreatywność, innowacje, pomysłowość…. Tak, chodzi o nie do końca szablonowe myślenie, planowanie i działanie.

1189782780Oczywiście podstawą tego jest chęć i potrzeba wprowadzenia zmian w naszym życiu i czasem z tym jest duży problem, który wynika z naszej krótkowzroczności i może nadszedł czas i pora żeby to zmienić?

Zacznijmy od TERAPI słowem

 Definicją szaleństwa jest robienie tego co robimy w taki sam sposób i oczekiwać zmiany

Może kilka przykładów z życia:

 Zawsze na urlop jeździsz np. na Mazury ( bo lubisz i na to cię stać) a w tym roku chcesz pojechać na Karaiby więc musisz coś zmienić, żeby było Cię na to stać lub wziąć kredyt jeżeli masz taką możliwość ale w przyszłym roku może już nie będzie cię stać na wyjazd na Mazury …trzeba spłacać raty

Od 5 lat jeździsz  samochodem np. fordem fokusem i nie udało Ci się odłożyć więcej niż na kolejnego używanego forda  ale chcesz go wymienić na np. Audi A6 (lub inne prestiżowe auto) musisz coś zmienić w swojej sytuacji materialnej żeby sfinansować to marzenie… zawsze można spróbować wziąć kredyt ale czy starczy na spłatę rat?

Od 10 lat pracujesz na 2 etatach (ciesząc się, że „pierwszego” regularnie wpływa wypłata) spłacasz hipotekę  z za małego już mieszkania i jakoś  starcza na bieżące życie ale chcesz mieć swój własny dom, niestety nie ma szans z obecnej pensji sfinansować tego marzenia  a dla banku nie posiadasz zdolności kredytowej!

Takich przykładów z życia można mnożyć. Możesz wszystko można osiągnąć ale musisz COŚ zmienić!

PAMIĘTEJ! Definicją szaleństwa jest robienie tego co robimy w taki sam sposób i oczekiwać zmiany

Dlatego pomysłowość, zaradność, kreatywność i innowacje są niezbędne w życiu każdego z nas. Czy już wiesz jakie słowo jest warte MILION?    

 Jak widzisz na początku jest potrzeba, później cel lub marzenie ( marzyć zawsze można i należy ale 95% z nich nigdy się nie zrealizuje)  i działanie, które pozwoli  nam osiągnąć naszą potrzebę.

Tak wygląda nasze codzienne życie ale w BIZNESIE słowo INNOWACJE jest w stanie zarobić fortunę

Codzienne życie większości przedsiębiorców to zmaganie się z konkurencją, sprzedażą, zyskiem ale w większości powielamy standardowe działania, które powodują standardowe wyniki zawsze ktoś jest lepszy, ma tańszy towar, usługi  i więcej zarabia. Szukamy więc różnych sposobów na zwiększenie sprzedaży, poprawienie marży itd… leczymy objawy a nie usuwamy przyczyny a kluczem jest tu INNOWACJA   

Zapraszam Cię na film Sebastiana Schabowskiego, który wiele lat poświęcił na studiowanie tego, co tak naprawdę odróżnia firmy, które generują duże zyski od całej reszty… Wydał na swoją edukację w tym kierunku ponad 100 000 dolarów… Zrobił studia magisterskie z międzynarodowego biznesu we Francji, studia managerskie MBA w San Francisco (USA), a nawet kursy na temat przedsiębiorczości i innowacji na Uniwersytecie Stanforda (najlepszym uniwersytecie dla przedsiębiorców na świecie – wg magazynu Forbes).

Sebastian znalazłem odpowiedź, dzięki której zarobił ponad 1 000 000 (milion) zł w polskim Internecie, a przez kilka ostatnich lat poświęcał na pracę ok. pół godziny dziennie

 

Podziel się opinią

Zostaw odpowiedź!

Musisz się zalogować aby móc komentować.