Główna » Techniki pracy, Ważne

CZTERY PORY ROKU…W BIZNESIE

3 maja 2012 Brak komentarzy

 

Często spotykam się z ludźmi, którzy mylą pojęcia biznes z pracą, jeszcze częściej podczas rozmów okazuje się, ze podświadomie ludzie szukają pieniędzy ale nie Pracy. Trudno się temu dziwić bo nie rozumieją pewnych założeń, które przybliżają nas właśnie do ich zarabiania.  

 Każdy doskonale zna pojęcia determinacja, zaangażowanie, wytrwałość, sumienność, aktywność, kreatywność, systematyczność  ale nie każdy rozumie ich znacznie i sens! Bo inaczej bogatych ludzi było by nie kilka prcent na całym świcie …. tylko 10 razy tyle!  

Dlaczego tak się dziej? Czy każdy może zostać „biznesmenem”? Kiedyś myślałem, że potrzebne są do tego duże pieniądze ale z drugiej strony takie fortuny jak Forda czy Rockefellera zaczęły się od przysłowiowego 1$  a o reszcie zdecydowały powyżej przytoczone cechy i działanie.

Wiec niezależnie od naszego wieku, wykształcenia czy posiadanego kapitału każdy może zbudować swój własny biznes. Jedni mogą do tego wykorzystać swój pomysły czy marzenia  inni mogą  wykorzystać pomysły innych, którym zabrakło determinacji i wytrwałości  co często ma miejsce!

Można też zrobić Biznes nie mając pomysłu ale tylko determinację i chęć  dokonania zmian w swoim życiu  i szczęście żeby nasze chęci spotkały się z odpowiednią okazją.  Oczywiście wtedy ważna jest nasza fascynacja określonym pomysłem, wiara w siebie i potencjał rynku i popytu na nasz pomysł na Biznes.

Często ludzie nie dysponujący kapitałem i własnym pomysłem ale chęcią jego zrobienia trafiają do MLM, który kusi „łatwymi” dużymi pieniędzmi! To prawda, ale nie możemy zapomnieć że wymaga to nadal wykorzystania wszystkich cech „biznesmena” a nie tylko roszczeniowej postawy „Chcę zarobić kasę”.

Od 2006 roku kiedy zajmuję się biznesem Herbalife setki osób przeszły przez „moje ręce”. Nie wszyscy zrobili biznes bo zapomnieli o ważnej rzeczy, że każdy biznes wymaga inwestycji żeby generować zyski. Nie mówię tu o pieniądzach ale właśnie o własnym zaangażowaniu, poświęceniu czasu, systematyczności i aktywności.

Popatrzmy na to z perspektywy naturalnego cyklu jaki narzuca nam przyroda.

Zanim zbierzmy jakiekolwiek plony musimy uporządkować nasze pomysły, zaplanować nasze działania, nie z dnia na dzień ale na przynajmniej kilka miesiące do przodu. Czasem wymaga to ciężkiej Pracy podczas której musimy zmienić wszystko zaczynając od naszego sposobu myślenia a kończąc na zmianie naszego stylu życia. To my musimy się dostosować do realiów na nie próbować realia dostosować do Nas. To taka Jesień w naszym Biznesie. Następnie musimy cierpliwie czekać na wiosnę ale przed nami jeszcze Zima podczas której połowa osób zaczyna szukać kolejnego biznesu zamiast skoncentrować się na przygotowaniu do Wiosny, brakuje nam ważnej cech CIERPLIWOŚCI i WYTRWAŁOSCI.

Nadchodzi ważny moment Wiosna i zaczyna się naturalny proces kiełkowania naszego biznesu zaczynamy obserwować pierwsze symptomy wyników naszej Pracy, niektórzy niestety wybierają drogę na skróty i przed zejściem pierwszych plonów zaczynają przedwczesne zbiory, które są mało wartościowe i kiedy przychodzi czas żniw nie mamy co kosić. Na drugą jesień w naszym biznesie przymieramy głodem nie mając sił i środków na przygotowanie się do Zimy i kończą się marzenia o własnym biznesie, pieniądzach i niezależności.

Przez ten cykl przeszedłem już kilka razy, zawsze z optymizmem czekam na zbór plonów co daje mi motywację i determinację do jeszcze większego zaangażowania. Każdy Biznes uprawiany regularnie cały czas się rozwija z każdym rokiem wkracza do niego coraz więcej „mechanizacji” i daje coraz więcej plonów!

JEŻELI NIE WIESZ JAK WYKORZYTAĆ 4 PORY ROKU W BIZNESIE mogę i potrafię Ci w tym pomóc wystarczy, że zechcesz ze mną współpracować i zostać niezależnym dystrybutorem HERBALIFE

Napisz do mnie

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość


captcha

 

Zapraszam na fajny film o tym jak zmienia się i rozwija w naturalnym cyklu biznes Herbalife

      

 Podziel się Swoimi wrażeniami, będę wdzięczny za wszelkie komentarze

Podziel się opinią

Zostaw odpowiedź!

Musisz się zalogować aby móc komentować.